تسلا موتورز

آشنایی با شرکت خودروسازی تسلا موتورز

شرکت تسلا موتورز در سال 2003 میلادی به جمع خوروسازان آمریکایی پیوست. مارتين ابرهارد (Martin Eberhard) و مارک تارپنینگ (Mark Tarpenning) بنیان گذاران این شرکت خودروسازی هستند. دفتر مرکزی تسلا موتورز در کالیفرنیا ایالت متحده آمریکا واقع شده است.

بدون تردید تسلاموتورز در بین خودروسازهای جهانی یک شرکت شناخته شده و بی رقیب است. هدف اصلی این کمپانی تولید خوردوهای ارزان قیمت و تجاری کردن خودروهای برقی با تنوع بالاست. تولیدات این شرکت از مدت ها قبل، پیش فروش می شود و این به دلیل استفاده از فناوری های پیشرفته و ارائه سیستم های جدید در اتومبیل های تولید شده است.

ایلان ماسک و تسلا موتورز

عمده فعالیت این غول خودروسازی جهان در زمینه تولید قطعات مورد نیاز ترن های برقی و انواع خودروهای برقی است. شاید نام بانیان صنعت خودروسازی جهان را نشنیده باشید ولی حتما در مورد سهامداران اصلی تسلاموتورز بسیار شنیده اید.

27 درصد از سهام تسلا موتورز متعلق به ایلان ماسک افسانه ای است. وی مهندس و مخترع آمریکایی-آفریقایی با درآمد رویایی است که نیاز به معرفی ندارد. بسیاری از افراد گمان می کنند ایلان ماسک خالق تسلاموتورز است ولی این موضوع صحت ندارد. البته جناب ایلان ماسک مدیر عامل اجرایی و رئیس هیئت مدیره این کمپانی هم هست و برنامه ریزی و مدیریت کامل کارها را بر عهده دارد.

شرکت تسلا موتورز

از دیگر سهامداران تسلا موتورز می توان به شرکت خودروسازی تویوتا و شرکت خودروسازی دایملر اشاره کرده که هر کدام به نوبه خود شناخته شده هستند. حیطه کاری شرکت تسلا با دیگر کمپانی های خودروساز تفاوت عمده دارد. تمام تلاش دست اندرکاران تسلاموتورز ساخت و تولید خوروهای برقی ارزان قیمت است. اگرچه تاکنون در زمینه قیمت ها هنوز راه درازی در پیش است ولی بدون تردید تولیدات تسلا موتورز از برترین خودروهای برقی جهان هستند که در تست های سرعت و شتاب از دیگر رقبا پیشی گرفته اند.

اولین خودرو ساخت شرکت تسلا موتورز

با توجه به هدف تجاری سازی خودروی برقی، تولیدات اولیه این کمپانی در زمینه ماشین های اسپرت لوکس بوده است. پس از آن سیاست ها به سمت تولید ماشین های سدان و خودروی کامپکت پیش رفت ولی در نهایت هنوز تاکید روی تولیدات ارزان قیمت در زمینه خوردوی برقی پیش می رفت.

همانطور که ذکر شد فعالیت این شرکت در زمینه خودروی تمام برقی است. نخستین خودوری تولید شده در این کمپانی تسلا رودستر نام دارد که از باتری لیتیومی قابل شارژ برای حرکت استفاده می کرده است. این باتری پس از هر بار شارژ مسافتی بیش از 320 کیلومتر معادل 200 مایل را می پیماید. جالب تر اینکه خودروی تولید شده دارای شتاب صفر تا صد ا ۳٫۷ ثانیه است که در میان خودروهای برقی یک رکورد محسوب می شود. طی سال های 2008 تا 2011 تعداد 2250 دستگاه تسلا رودستر در 31 کشور جهان به فروش رسید.

تسلا موتورز آمریکایی

این رقم طی سال 2016 به بیش از 76 هزار خودرو رسید و همچنان در حال افزایش است. هم اکنون شرکت تسلا موتورز تولید پکیج های باتری لیتیومی خودروسازهای بزرگی همچون تویوتا و دایملر را نیز بر عهده دارد.

خودروهای سری تسلا رودستر در ساخت خوردوهای برقی انقلابی به پا کرد. رکوردهای ثبت شده توسط این ماشین های فوق العاده با سریع ترین اتومبیل های جهان قابل قیاس است. تسلاموتورز با تولید تسلا رودسر نشان داد که حرف هایی برای گفتن دارد.

رانندگی خودکار با ماشین های برقی تسلا

در سال 2009 وزرای انرژی ایالت متحده آمریکا یک وام 2465 میلیون دلاری را در اختیار این شرکت خودروسازی tesla قرار دادند که برای تولید خودروهای با تکونولوژی پیشرفته و فناوری های پایدار اختصاص داده شده است. تسلاموتورز با رونمایی آخرین تولیدات خود، ادعای بزرگی را مطرح کرده است.

فناوری رانندگی خودکار یا قابلیت اتو پایلت یکی از نمونه هایی است که تاکنون توسط هیچ شرکت دیگری ارائه نشده است. طبق ادعای این کمپانی قابلیت رانندگی خودکار اتومبیل های برقی تسلا موتورز، می تواند احتمال تصادفات رانندگی را تا حد قابل قبولی کاهش دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا