باتری جدید تسلا

تولید ارزان‌ترین اتومبیل الکتریکی با باتری جدید تسلا

شرکت تسلا اعلام کرد فناوری جدید باتری تسلا می‌تواند هزینه اتومبیل‌های الکتریکی را کاهش دهد. گفته می‌شود این شرکت قصد دارد با توجه به باتری جدید تسلا در مدت سه سال یک اتوموبیل 25000 دلاری ارائه دهد. ایلان ماسک گفت: این اتومبیل که سدان مدل 3 تسلا نام دارد به عنوان ارزان‌ترین وسیله نقلیه این برند خواهد بود. “هدف ما همیشه این بود که سعی کنیم یک ماشین الکتریکی ارزان‌قیمت بسازیم.” “من فکر می‌کنم این روشی است که تمام اتومبیل‌های الکتریکی در آینده ساخته می‌شوند.”

باتری جدید تسلا چیست؟

تسلا از سلول‌های باتری “tabless” خبر می‌دهد که باعث بهبود دامنه اتومبیل‌های الکتریکی خود می‌شود. شرکت تسلا در 22 سپتامبر 2020 از برنامه‌های تولید باتری “tabless” رونمایی کرد که می‌تواند دامنه و قدرت یک ماشین الکتریکی را بهبود بخشد. باتری جدیدی که تسلا طراحی کرده است، در داخل کشور آمریکا تولید خواهد شد. ایلان ماسک مدیر عامل تسلا پیش بینی می‌کند تولید در داخل کشور به کاهش چشمگیر هزینه‌ها کمک می‌کند و به این شرکت اجازه می‌دهد تا در نهایت وسایل نقلیه الکتریکی را با همان قیمت بنزینی به فروش برساند.

پیش‌بینی می‌شود که این باتری جدید، هزینه تسلا را برای هر کیلووات ساعت کاهش دهد. این یعنی واحد انرژیی که معمولاً برای اندازه‌گیری ظرفیت بسته‌های باتری در خودروهای الکتریکی مدرن استفاده می‌شود، کاهش خواهد یافت. بسیاری از کارشناسان بر این باورند تولید باتری جدید تسلا و کاهش هزینه‌ها، به تسلا امکان می‌دهد قیمت خودروهای خود را به طرز چشمگیری کاهش دهد. و در نتیجه دسترسی به آنها به مراتب بیشتر شود. اخبار مربوط به باتری جدید تسلا در جریان مراسم پرطرفدار “باتری روز” شرکت، در کالیفرنیا اعلام شد.

ارزان ترین اتومبیل الکتریکی باتری جدید تسلا

باتری جدید تسلا چگونه کار می‌کند؟

وسایل نقلیه فعلی شرکت تسلا از باتری‌های تهیه شده از تولیدکنندگانی مانند پاناسونیک، استفاده می‌کنند. در این باتری‌ها انرژی ذخیره شده در بسته باتری (battery pack) از طریق یک زبانه فلزی رسانا، به محرکه خودرو منتقل می‌شود.

بسته باتری جدید تسلا همان کار باتری‌های قبلی را با استفاده از طرحی متفاوت انجام می‌دهد. به این صورت که به جای استفاده از زبانه، از مجموعه‌ای از برجستگی و لبه‌های کوچک ادغام شده بهره می‌برد. شرکت تسلا امیدوار است با این طرح در باتری جدید بتواند نیاز به زبانه را برطرف کند و در نتیجه باعث کاهش هزینه‌ها و زمان تولید شود.

آقای ایلان ماسک پس از تصویب حق ثبت اختراع در ماه مه سال 2020، فناوری باتری جدید تسلا را در توییتر اینگونه اعلام کرد: “مهمتر از آنچه به نظر می‌رسد”.

ویژگی‌های باتری تسلا :

این سلول‌های جدید رومیزی تسلا بزرگتر از سلول‌های فعلی تسلا هستند، ابعاد آنها 46 میلی‌متر در 80 میلی‌متر است و به همین دلیل تسلا از آنها با عنوان سلول 4680 نام می‌برد. ویژگی‌های این محصول تسلا با توجه به معرفی صورت گرفته به شرح زیر است:

  • تولید باتری جدید تسلا 56٪ ارزان‌تر خواهد بود.
  • پنج برابر ظرفیت انرژی بیشتری به باتری‌های EV شرکت می‌دهد.
  • آنها را شش برابر قدرتمندتر می‌کند.
  • افزایش برد 16 درصدی را برای وسایل نقلیه تسلا امکان پذیر می‌کند.
  • همچنین به گفته آقای ماسک؛ علاوه بر انرژی و قدرت بیشتر، باتری تسلا منجر به کاهش 14 درصدی در هزینه هر کیلووات ساعت، فقط در سطح فاکتور شکل سلول می‌شوند.

درو باگلینو (معاون ارشد تسلا، مهندسی نیرو و مهندسی انرژی) نیز در همان مراسم “باتری روز” گفت: فرآیند باتری جدید این شرکت فقط یک مفهوم یا یک ارائه نیست. ما در حال شروع به افزایش تولید این سلول‌ها در مرکز تولید آزمایشی ده گیگاوات ساعت خود هستیم.

باگلینو در ادامه دید بیشتری در مورد باتری جدید تسلا ارائه داد. وی گفت مهندسین تسلا فویلهای موجود در سلول را با “لیزر” ایجاد کردند تا “مارپیچی زونا” ایجاد کنند. که منجر به ایجاد طول مسیر 50 میلی‌متری شده است. که بسیار کوتاهتر از طول 250 میلی‌متر موجود در سلول‌های فعلی بود.

ارزان ترین اتومبیل الکتریکی باتری جدید تسلا

چرا تسلا تصمیم به تولید باتری جدید گرفت؟

مانند اکثر شرکت‌های اتومبیل سازی، تسلا باتری‌های خود را از تولیدکنندگان اصلی تأمین می‌کند. تا بتواند بر مأموریت اصلی خود یعنی ساخت ماشین‌های الکتریکی تمرکز کند. تعداد 2170 سلول این شرکت که در حال حاضر در خودروهای مدل 3 و مدل Y مورد استفاده قرار می‌گیرد، توسط پاناسونیک در Tesla’s Gigafactory در نوادا تولید می‌شود.

اما این منابع دچار تنش شده‌اند. در سال 2018، کمبود سلول در پاناسونیک به “جهنم تولید” تسلا اضافه شد، این درست همزمان با افزایش فشارها برای ساخت مدل 3 بود. ماسک از سرعت تولید باتری پاناسونیک انتقاد کرد زیرا معتقد بود سرعت تولید خودروهای مدل 3 و مدل Y را محدود می‌کند. و مدیر عامل پاناسونیک، Kazuhiro Tsuga پیش‌بینی کرده‌است که اگر تسلا به گسترش تجارت خود ادامه دهد، باتری‌های آن “تمام می‌شود”.

تولید باتری جدید تسلا برای کاهش این تنگناها بود. و آقای ماسک به همین منظور اعلام کرد تسلا تولید باتری‌های خود را آغاز می‌کند. اما تسلا قصد ندارد به این زودی خرید باتری‌های قبلی را متوقف کند. در آستانه روز Battery Day ، ماسک توئیت کرد که این شرکت به استفاده از باتری‌های عرضه شده توسط پاناسونیک، CATL چین، LG Chem کره جنوبی و دیگران ادامه خواهد داد. علاوه بر این، حتی تسلا بیش از حد معمول، باتری از تامین‌کنندگان خود خریداری می‌کند.

کاسپار راولز، تحلیلگر Benchmark Mineral Intelligence که روی مواد اولیه باتری‌های یون لیتیوم فعالیت می‌کند، گفت: با توجه به جاه‌طلبی‌های گسترده تسلا، این برنامه و هدف تسلا در تولید باتری جدید تسلا منطقی است. راولز گفت: “منطقی نیست که تسلا این روابط را قطع کند، تقاضای آینده به ظرفیت نیاز دارد. اگرچه اکنون شرکت در مرحله‌ای است که می‌تواند با ادغام عمودی مقابله کند.”

حقایق بیشتر در مورد باتری جدید تسلا:

پایین آوردن هزینه تولید باتری و فناوری باتری جدید تسلا بخشی از برنامه تسلا برای فروش سالانه 20 میلیون وسیله نقلیه است. چیزی حدود پنجاه برابر بیشتر از فروش فعلی. آقای ماسک در جریان رویداد “باتری روز” گفت که تسلا قصد دارد تا سال 2022، 100 گیگاوات ساعت سلول باتری در سال و تا سال 2030، سه تراوات ساعت سلول در سال تولید کند. او همچنین گفت “این کار به ما امکان می‌دهد ماشین‌های بسیار بیشتری بسازیم”.

ماسک گفت که در حالی که تولید این محصول جدید تسلا در حال انجام است، افزایش کامل تولید بین یک سال و 18 ماه طول خواهد کشید و استفاده از این فناوری در وسایل نقلیه واقعی حتی بیشتر از این مقدار زمان می‌برد.

حقایق بیشتر در مورد باتری جدید تسلا پایین آوردن هزینه تولید باتری و فناوری باتری جدید تسلا بخشی از برنامه تسلا برای فروش سالانه 20 میلیون وسیله نقلیه است. چیزی حدود پنجاه برابر بیشتر از فروش فعلی. آقای ماسک در جریان رویداد "باتری روز" گفت که تسلا قصد دارد تا سال 2022، 100 گیگاوات ساعت سلول باتری در سال و تا سال 2030، سه تراوات ساعت سلول در سال تولید کند. او همچنین گفت "این کار به ما امکان می‌دهد ماشین‌های بسیار بیشتری بسازیم". ماسک گفت که در حالی که تولید باتری جدید تسلا در حال انجام است، افزایش کامل تولید بین یک سال و 18 ماه طول خواهد کشید و استفاده از این فناوری در وسایل نقلیه واقعی حتی بیشتر از این مقدار زمان می‌برد.

در آخر

روبرتو بالدوین، ویرایشگر ارشد فناوری Car and Driver در مور باتری جدید تسلا می‌گوید: ” اگرچه آنها تمام آموخته‌هایی را که در طول ده، دوازده سال گذشته به دست آورده‌اند به کار می‌گیرند و از این روش برای بهتر شدن باتری خود استفاده می‌کنند. اما هنوز این احتمال وجود دارد که به جای یک سال دیگر، اتمام این محصول جدید تسلا و استفاده از آن تا چهار سال دیگر به تأخیر افتد.”

2 دیدگاه دربارهٔ «تولید ارزان‌ترین اتومبیل الکتریکی با باتری جدید تسلا»

    1. مرجان کوه کن

      ممنون از حسن نظر شما امیدواریم در ادامه بتونیم مطالب مفیدتری در اختیار شما قرار بدیم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا