محبوبیت ایلون ماسک

محبوبیت ایلون ماسک و اثبات عدم نیاز کمپانی تسلا به تبلیغات

محبوبیت ایلون ماسک باعث شده که کمپانی تسلا نیازی به صرف هزینه برای تبلیغات احساس نکند. این موضوع دقیقاً عکس کارخانه های خودرو سازی سنتی است که در چند دهه اخیر پول زیادی را برای تبلیغات صرف کرده اند. بد نیست بدانید که مدیر عامل تسلا مخالف تبلیغات برای شرکت خود نیست و چندی پیش در جمع سرمایه گذاران مقداری بودجه را برای تبلیغات پیش بینی کرد. این ایده از طرف ایلان ماسک به منظور حمایت از رسانه و ژورنالیسم بیان شد و به عقیده او رسانه را باید حمایت کرد.

این نظریه را در گذشته از ایلان ماسک شنیدیم و این انتظار وجود دارد که این شخص امروزه به ارزش به دست آوردن رسانه پی برده باشد. علاوه بر محبوبیت ایلون ماسک، کمپانی تسلا نیاز به دریچه ای دارد تا مشخصات محصولات خود را به صورت عمومی منتشر کند تا قبل از اینکه محصول به بازار ارائه شود، رضایت مشتری را جلب کند. یکی از روش های تبلیغات همان پست های اینستاگرامی است که کاربران در مورد خودروهای خود می گذارند و آن ها را نقد و بررسی می کنند.

شکل های مختلف تبلیغات :

تبلیغات به دو صورت کلی انجام می شود که این دو صورت عبارتند از :

 • تبلیغات مالکیتی
 • تبلیغات پولی

تبلیغات پولی یعنی کمپانی یا شرکت تبلیغات را بخرد تا به شیوه کلاسیک و مدرن محصولات و خدماتی که ارائه می دهد را معرفی کنند. این تبلیغات شامل موارد زیر می شود:

 • تبلیغات در تلویزیون
 • تبلیغات در رادیو
 • تبلیغات در بیلبوردها
 • تبلیغات در شبکه ‌های اجتماعی
 • ابلیغات در فیسبوک
 • تبلیغات گوگل

نمونه دیگری از تبلیغات وجود دارد که به آن تبلیغات مالکیتی گفته می شود و انحصراً به شخص تبلیغ دهنده تعلق دارد و در کنترل او قرار دارد. تبلیغات شرکت تسلا بیشتر در زمینه تبلیغات مالکیتی فعالیت دارد. یکی از تبلیغات مالکیتی که این کمپانی انجام و موجب محبوبیت ایلون ماسک در سال 2018 گردید، فرستادن رودستر قرمز رنگ خود را از طرف تسلا و اسپیس اکس به مدار زمین فرستاد. همچنین می توان به خودرو تسلا ایکسی اشاره کرد که فضانوردان را به سمت ایستگاه بین‌المللی فضایی، سکوی پرتاب و کپسول Crew Dragon بردند.

اخیراً خبرهایی در مورد اقدام به تبلیغات سنتی از طرف یکی از سهامداران این کمپانی منتشر شده است که قرار است پافشاری خود را بر ضرورت تبلیغات سنتی در جلسات سالانه کمپانی اعلام نماید. ایده تبلیغات سنتی احتمالاً به وسیله ایلون ماسک مورد توجه قرار نمی گیرد، زیرا ده دلیل محبوبیت ایلون ماسک بدون استفاده از تبلیغات را برای شما در ادامه بیان خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

محبوبیت ایلون ماسک  به دلیل فرستادن رودستر شخصی‌ به فضا :

یکی از تبلیغاتی که در بهترین حالت و بسیار هوشمندانه برای کمپانی تسلا انجام شد، فرستادن رودستر شخصی به سیاره سرخ بود. با وجود اینکه تبلیغاتی زیادی در مورد اتومبیل های شورلت از کمپانی جنرال موتورز مشاهده کردیم و این تبلیغات هزینه زیادی در حد میلیاردها دلار را به خود اختصاص داده بود، هیچ یک به اندازه فرستادن یک اتومبیل با موشک شخصی به مدار زمین تأثیر گذار نبود.

در سال 2018 یک موشک فالکون هوی اسپیس اکس به فضا فرستاده شد که به جای محموله ای که باید در آن قرار می گرفت، ایلان ماسک خودرو تسلا رودستر قرمز رنگ خود را به عنوان سرنشین این موشک قرار داد. البته این اتومبیل نیز حاوی یک ماکت با لباس فضایی در قسمت پشت فرمان بود که این ماکت استار من نام داشت. این موشک در حالی مدار زمین را ترک کرد که یکی از آهنگ های دیوید بویی در پس زمینه پخش شده و عبارت «پنیک نکنید» با اشاره به کتاب داگلاس آدامز، «راهنمای مسافران مجانی کهکشان»، روی شیشه جلوی آن نمایش داده شد.

دلیل محبوبیت ایلون ماسک

ساخت ونتیلاتور برای مقابله با پاندمی کووید-19 توسط تسلا :

بعد از اینکه کرونا ویروس در سر تا سر جهان منتشر شد و پاندمی آن آغار شد، از آنجایی که در ایالات متحده با کمبود ونتیلاتور مواجه شد، شرکت های مختلفی دست به همکاری برای ساخت ونتیلاتور یا دستگاه های تنفسی زدند که این شرکت ها عبارتند از :

 • فورد
 • جنرال موتورز
 • GE Healthecare
 • شرکت سازنده ونتیلاتور Ventec

در این میان کاری که باعث محبوبیت ایلون ماسک شد این بود که کمپانی مشهور تسلا نیز در راستای تولید ونتیلاتور به پیشنهاد بعضی از مهندسان خود، قطعاتی که از آن ها ونتیلاتور تولید می شود را تغییر کاربری داد و با سرعت عجیبی ونتیلاتور تولید کرد.

محبوبیت ایلون ماسک

محبوبیت ایلون ماسک با کلاه‌ های بورینگ کمپانی :

چند سال پیش در یکی از ترافیک های لوس آنجلس ایلان ماسک گیر کرد و علاوه بر از دست دادن زمان زیاد، خیلی اذیت شد به همین دلیل تصمیم به تولید تونل های زیر زمینی بپردازد و حمل و نقل شهری را سرعت ببخشد. نتیجه این تصمیم گیری تأسیس کمپانی بورینگ بود. کمپانی بورینگ در سال 2018 اقدام به فروش کلاه هایی با همین برند کرد و یک سرمایه 1 میلیون دلاری به دست آورد. البته پس از آن کسب درآمد از طریق فروش شعله افمن و آجرهایی شبیه به لوگو که از جنس خاک تونل بورینگ بود، ادامه پیدا کرد. با وجود اینکه این برند ربطی به کمپانی تسلا ندارد ولی باعث به دست آمدن محبوبیت زیادی برای ایلون ماسک به عنوان یک شخص خلاق و پر جربزه شد.

محبوبیت ایلون ماسک

ایلون ماسک موجب انفجار ارزش بازار تسلا شد :

یکی از تبلیغات رایگانی که موجب محبوبیت ایلون ماسک شد، سهامی است که در وال استریت دارد و وسواس شدیدی است که سرمایه داران روی این سهام دارند و رشد سریع این سهام است. این افزایش سهام به صورت روز به روز افزایش پیدا می کند و ارزش بازار تسلا به صورت روزانه شانس افزایش دارد. نکته ای که در مورد ارزش بازار کمپانی تسلا وجود دارد، این است که با ارزش بازاری معادل با 150 میلیارد دلار از شرکت ‌هایی مثل جنرال موتورز، فورد و فیات کرایسلر بالاتر است.

محبوبیت ایلون ماسک

محبوبیت ایلون ماسک با انتخاب عجیب نام فرزند :

ایلون ماسک یکی از سلبریتی هایی است که کارهای عجیب و غریبی از آن سر می زند، برای مثال او دوبار با تالولا رایلی بازیکر مشهور ازدواج کرده است. علاوه بر این به تازگی خبرهایی منتشر شده است که در مورد ارتباط او با گرایمز یکی از موزیسین های مشهور به تیتر اول خبرگزاری ها تبدیل شده است که حاصل این رابطه یک فرزند است. پسر این دو سلبریتی مشهور به نام عجیب «X Æ A-12,» یکی از جنجالی ترین خبرهای سلبریتی ها بود.

علاوه بر این موضوعاتی که به آن اشاره کردیم و نشان دادیم که محبوبیت ایلون ماسک نیازی به تبلیغات ندارد، بازگشت به کار کمپانی تسلا بعد از تعطیلات بعد از کرونا ویروس در چین و پرتاب فضانوردان به ایستگاه بین المللی فضایی از ایالت متحده امریکا پس از گذشت سال ها از موضوع شاتل موجب شد، وقتی برای پرداختن به موضوع تبلیغات وجود نداشته باشد.

محبوبیت ایلون ماسک

ماجرای خبرساز کشیدن ماریجوانا ایلون ماسک و جو روگن :

قبل از امضای قرارداد 100 میلیون دلاری اسپاتیفای چو روگن، این شخص به همراه ایلون ماسک به تهیه یک پادکست دو ساعته پرداختند که در آن در مورد مسائل مهمی که بحث برانگیز بود هم صحبت کردند، در این برنامه شاهد بودیم که جو یک سیگاری ماریجوانا به ایلون تعارف کرد گه او هم قبول کرد. این کار ماسک باعث شد جوانان زیادی در مورد او به صحبت بپردازند. این کار به هیچ عنوان از هنری فورد بر نمی آید و تنها ایلون ماسک حاضر به انجام آن است.

محبوبیت ایلون ماسک

محبوبیت ایلون ماسک به علت درخواست مالیات کربن :

با وجود اینکه خاطره انتخاب سوخت توسط تسلا به سال های قبلی باز می گردد، اما نمی توان این موضوع مهم را نادیده گرفت که ایلون ماسک به دنبال حذف سوخت فسیلی از زندگی انسان بود و به علت برهم خوردن تعهدنامه پاریس به وسیله ترامپ فعالیت های او متوقف شد. در آن زمان ماسک با درخواست مالیات کربن و صحبت در مورد فلسفه های بنیادینی که در مورد گرمایش زمین و قوانین اصلاحی دولت ها که سخت و سخت تر می شد، نشان داد که اهدافش از فروختن اتومبیل بالاتر بوده و همین موضوع باعث محبوبیت بیشتر ایلون ماسک شد و در ادامه با فروش بیشتر مواجه شد که آمار نشان داد این شرکت تا پایان سال 2019 حدود 250 هزار دستگاه اتومبیل به فروش رساند.

محبوبیت ایلون ماسک

محبوبیت ایلون ماسک با ادغام تسلا با SolarCity و معرفی Solar Roof :

در سال 2016 ایلون ماست در تلاش بود که با تأسیس کمپانی SolarCity به ریاست هیات مدیره خودش را به محبوبیت برساند، که همین موضوع کمک کرد اعتبار تسلا از قبل بیشتر شود. در همین راستا در لوس آنجلس شاهد رونمایی Solar Roof  توسط کمپانی تسلا بودیم. این محصول در واقع باعث می شد که اتومبیل های برقی شرکت تسلا با کمک محصول ذخیره ساز انرژی به پنل های خورشیدی مجهز شود. به همین علت مردم ترغیب به خرید اتومبیل تسلا و یک باتری پک تسلا می شدند.

محبوبیت ایلون ماسک

سطح تازه ی ارائه ‌های استیو جابز به کمک ایلون ماسک :

یکی از تفاوت های کمپانی تسلا با دیگر شرکت ها در این است که برای ارائه محصولات خود تا جای ممکن سر و صدا به پا می کند و دیگر رقبایش را از این مجلس رونمایی شرمنده می کند. در تمام این مجالس ایلان ماسک به عنوان یک مدیر صحنه ظاهر می شود و با لقب توماس ادیسون قرن بیست و یکم توانسته محبوبیت زیادی را کسب کند. ایلون ماسک تا مدت ها می تواند نظر رسانه ها و خبرگزاری ها را به خود جلب کند و تنها هزینه ای که باید بپردازد؛ هزینه نورپردازی و یک سالن است.

محبوبیت ایلون ماسک

ایلون ماسک ابرقهرمان واقعی دنیا :

یکی از جذابیت هایی که برای در مورد ایلون ماسک وجود دارد این است که رابرت داونی جونیور از او به عنوان یکی از شخصیت های فیلم آیرون من به نام تونی استارک الهام گرفت. این تبلیغ به عنوان یک تبلیغ رایگان یاد شد که با هر بار نمایش فیلم جدیدی از آیرون من، تونی استارک واقعی که در سیلیکون ولی و لوس آنجلس مشغول به کار است و جهان را از نو می ‌سازد، یادآوری شود.

محبوبیت ایلون ماسک

شما می توانید نظر خود را در مورد دلایل محبوبیت ایلون ماسک با ما و دیگر کاربران باتری بازار به اشتراک بگذارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا