نقش باتری در صنعت پتروشيمی

هنگامی که صحبت از نقش باتری در صنعت پتروشيمی می شود ما با مجموعه ای از کاربری ها و ایمنی ها در صنعت پالایشگاهی طرف هستیم. در واقع صحبت از کاربری باتری به معنای کاربردی است که باتری ها در پالایشگاه ها و پتروشیمی ایفا می‌کنند  و منظور از ایمنی به معنای ایجاد شرایط لازم و تحت نیاز در صنعت پتروشیمی است.

امروزه داشتن یک منبع تغذیه اقتصادی و قابل اطمینان، از مواردی است که باید در سراسر شبکه های پالایشگاه ها در نظر گرفته شود. وجود باتری چه به منزله استفاده برای نیازهای کارخانه پتروشیمی و چه برای قرار دادن در جریان ایمنی، موضوعی است که فعالیت های ویژه پتروشیمی به حساب می آید.

در این بخش ما قصد داریم به موضوع نقش اساسی باتری ها در صنعت پتروشیمی با توجه نیازها و فرآیندها بپردازیم. همراه ما باشید.

نقش باتری در صنعت پتروشيمی

نقش باتری در صنعت پتروشيمی و پالایشگاه ها

منبع تغذیه خوب و کاربردی در هر زمینه ای، منبعی است که از لحاظ اقتصادی و کیفیت، به صرفه  و قابل اطمینان باشد. در صنعت پتروشیمی از باتری در سراسر شبکه، از ژنراتورهای داخلی نیروگاه گرفته تا موتورها و سایر پایانه های مصرفی برای کارخانه پتروشیمی استفاده می شود.

در واقع وجود و نقش باتری در صنعت پتروشيمی یک امر کاملا ضروری است. زیرا طیف وسیعی از منابع و خدمات تضمینی مرتبط با پالایشگاه ها، به وجود باتری وابسته است. تامین نیرو در ایجاد برنامه های حیاتی در کارخانه پتروشیمی مانند سیستم کنترل فشار جزئی هوا و پست ترانسفورماتور برای آب بازیافتی، از نمونه موارد اساسی نقش باتری در این کارخانه ها محسوب می شود.

علاوه بر موارد اساسی بالا، باید در نظر گرفته شود که سیستم ایمنی و مدیریت سیستم های پالایش در پالایشگاه ها، به شدت در معرض خطر هستند و باید احتیاط همه جانبه آن ها لحاظ شود. از همین رو با توجه به نیازهای ایمنی خاص در صنعت پتروشیمی، وجود یک منبع تغذیه بدون وقفه، کاملا قطعی بوده و مبتنی بر ایجاد حفاظ و امنیت ویژه است.

شاید سوال پیش بیایید که با توجه به شرایط امنیتی و خاصی که در صنعت پتروشیمی وجود دارد، در واقع برای تحقق این شرایط، باید از چه باتری هایی استفاده کرد؟

نقش باتری در صنعت پتروشيمی و کارخانه ها

یو پی اس در صنعت پتروشیمی و پالایشگاه ها

با توجه به این که پالایشگاه ها به عنوان نقاط حساس کشورهای دارای این صنعت شناخته می شوند، در صورت هر گونه روندی، نمی توان از هیچ آسیب یا خلل در آن چشم پوشی کرد.

نقش باتری در صنعت پتروشيمی و پالایشگاه در قالب استفاده از یو پی اس در صنعت، یکی از مرسوم ترین روش های ایجاد شرایط ایمن در کارخانه محسوب می شود.

مراکز پتروشیمی نیاز به یک سیستم برق ورودی یکنواخت و بدون وقفه دارند. در حقیقت بیشترین کاربری مراکز پالایشگاهی، مبتنی بر برق است. هر گونه قطع یا قطع و وصل پی در پی، می تواند حتی در مدت زمان کوتاهی باعث خسارات جبران ناپذیری در کارخانه های نفتی و گازی شود.

یو پی اس ها به عنوان باتری های صنعتی، وظیفه پشتیبانی از تجهیزات موجود در کارخانه ها را بر عهده دارند. در واقع تجهیزات پالایشگاه، با اتکا به کنترل و تناوبی که یو پی اس ارائه می دهد، همواره مشغول به فعالیت هستند.

نمونه های متفاوتی از یو پی اس به عنوان ایفا کننده نقش باتری در صنعت پتروشيمی وجود دارد که با تکیه بر سیستم های آنلاین، قادر هستند تجهیزات تولیدی پالایشگاه ها را حمایت کنند.

جالب است بدانید که یو پی اس علاوه بر تامین برق بدون وقفه برای ایمن نگه داشتن فرآیندهای پالایشگاهی، سیستم اطفا حریق را نیز پوشش می دهد. در حقیقت وجود سنسورهای حساس و منحصر به فرد در یو پی اس ها سبب شده است که در صورت بروز هرگونه آتش سوزی، امکان از کار افتادن آن ها وجود نداشته باشد. بلکه فرمان خاموش کردن آتش را برای تجهیزات دیگر نیز ارسال می کند.

نقش باتری در صنعت پتروشيمی و تامین نیرو

چگونگی کار کردن یو پی اس در پتروشیمی

یو پی اس ها در واقع دستگاه هایی هستند که باتری ها را در دل خود جای داده اند و با استفاده از برنامه ریزی ها و نرم افزارهایی که در آن ها تعبیه شده است، می توانند کارآیی هایی را ارائه دهند. به معنای ساده تر، هنگامی که صحبت از نقش باتری در صنعت پتروشيمی می شود، این نقش را باید با حضور یو پی اس معرفی کرد.

یو پی اس به عنوان سیستمی که در مسیر حرکت برق، بین ورودی و تجهیزات قرار دارد، نوسان ها و نویزهای ولتاژی را کنترل می کند. از آن جایی که قابلیت اطفا حریق در یو پی اس وجود دارد، باتری این دستگاه ها، از جنس پلاستیک نسوز تعبیه شده است.

از اساسی ترین کاربردهای سیستم یو پی اس در انواع گوناگون اینورترهای حرفه ای، باید به پشتیبانی از برق AC، طراحی مدولار و مقیاس پذیر با ماژول های قابل تعویض در حالت داغ اشاره کرد. در واقع قابلیت های اساسی بالا، سبب کاهش متوسط زمان تعمیر در این دستگاه ها و کاهش هزینه های خدماتی در آن ها شده است.

از همین رو نقش باتری در صنعت پتروشيمی در قالب سیستم یو پی اس، نقش ابزاری است که به طور همه جانبه، چه اقتصادی و چه امنیتی، این صنعت را حمایت می کند.

نقش باتری در صنعت پتروشيمی و ایجاد امنیت

و در آخر..

صحبت از منابع تغذیه در ابعاد گسترده به سادگی می تواند ذهن ما را به سمت نقش باتری در صنعت پتروشيمی بکشاند. صنعت پالایشگاهی از جمله صنایعی است که برای کشورهایی که از این فرآیند و فناوری بهره مند هستند بسیار مهم و جدی تلقی می شود.

باتری در پتروشیمی، خود را به عنوان یک بخش مستقل در یو پی اس نشان داده است. در واقع باتری ها در کنار یو پی اس های صنعتی، به ایجاد شرایط بدون وقفه در جریان برق کمک می کنند. همانطور که متوجه شدید، باتری در یو پی اس، نه تنها برای متعادل کردن نویز و اختلاف ولتاژ، بلکه برای فعال نگه داشتن شرایط ایمنی همچون آتش سوزی، نقش ویژه ای دارد.

بنابراین با توجه به آن چه در این مقاله اشاره شد، باید باتری را به عنوان یک تامین کننده نیرو و انرژی در پتروشیمی، مهم تلقی کرد.

منبع: aegps

1 دیدگاه دربارهٔ «نقش باتری در صنعت پتروشيمی»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا