روشن کردن ماشین بدون استارت

روشن کردن ماشین بدون استارت

روشن کردن ماشین بدون استارت یکی از کارهایی است که معمولاً راننده ها باید آن را آموزش ببینند، زیرا اکثر راننده ها در جاده ای رانندگی کرده اند که هیچ کسی جز خودشان از آن تردد نمی کند و اماکن عمومی در آن به چشم نمی خورد. این جاده ممکن است یک جاده خلوت باشد و یا یک جاده در شب، که با استارت نخوردن خودرو یا تخلیه آنی باتری آن و یا خرابی ناگهانی باتری و عدم وجود شخص کمکی برای هل دادن، ممکن است راننده مجبور شود تا صبح در ماشین مانده یا از امداد خودرو کمک بگیرد. برای اینکه بدون معطلی بتوانید خودرو خود را بدون باتری و استارت زدن روشن کنید با ما همراه باشید.

روشن کردن ماشین بدون استارت :

در این مطلب و در ادامه می خواهیم به شما روشی را آموزش دهیم که در 99 درصد مواقع می تواند مفید بوده و به شما کمک کند که خودروی شما روشن شود، اما استفاده از این روش مستلزم دو شرط بوده که عبارتند از :

 • سیستم برق ماشین استاندارد باشد.
 • تنظیم موتور خودرو استاندارد باشد.

برای اینکه در هنگام روشن کردن ماشین بدون استارت دچار حادثه نشوید؛ حتماً باید مراقب باشید اقدامات ایمنی را انجام دهید. همچنین این روش یک روش دائمی نیست و بهتر است تنها در مواقع اورژانسی از آن استفاده کنید و در صورت دسترسی داشتن به باتری فروشی و یا مکانیک باید به تعمیر خودرو بپردازید، زیرا این روش ممکن است آسیب جدی به خودرو وارد کند. در این روش دقیقاً به شیوه هندل زدن انجام می شود و با این روش می توانیم به دوره اختراع خودرو برگردیم.

روشن کردن ماشین بدون استارت

مراحل روشن کردن ماشین در حالت خرابی باتری :

برای روشن کردن ماشین بدون استارت و باتری ، مراحل زیر را طی کنید :

 1. ترمز دستی ماشین را بالا بکشید و آن را محکم کنید.
 2. برای اینکه خودرو تکان نخورد، یک سنگ زیر لاستیک ها رو به جلو یک سنگ قرار دهید.
 3. توجه داشته باشید دنده روی سه قرار داشته باشد.
 4. سوییچ را باز کنید و خودروی خود را در حالت روشن قرار دهید.
 5. در این مرحله از روشن کردن ماشین بدون استارت قسمت جلو سمت راست یعنی چرخ سمت شاگرد را بالا ببرید ( فاصله ای که بین چرخ و زمین ایجاد می شود باید، حداقل 15 سانتی متر باشد. سپس چرخ را به وسیله یک طناب، سیم زخم و یا یک پارچه طولانی و حداقل سه متری به طور ساعتگرد قفل کنید. یعنی طناب باید از بیرون و پایین چرخ به سمت بالا برود و سر طناب باید زیر خود طناب قفل شود).
 6. سر آزاد طناب را به سمت خود و سپر جلو بکشید، تا محکم شود.
 7. اگر خودرو برق و موتور استاندارد داشته باشد، قطعاً روشن می شود.
 8. سوار خودرو شوید و کلاچ را محکم فشار دهید.
 9. خودرو را روی حالت دنده خلاص قرار دهید.

این روش ممکن است در خودروهایی که مشکلات برقی و یا تنظیم موتور دارند، کمی دیرتر جواب بدهد و نیاز باشد آن را چند بار انجام دهید تا روشن کردن ماشین بدون استارت اتفاق بیفتد. پس از روشن کردن خودرو می توانید جک را پایین آورده و سنگ ها را از زیر لاستیک بردارید و به رانندگی خود ادامه دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا