معرفی کمپانی باتری Vionx

در دسته برندهای مطرح تولید باتری های غیر لیتیومی در جهان، یکی از مطرح ترین آنان، کمپانی باتری Vionx نام دارد. این شرکت با نام Vionx Energy شناخته می شود که یک سیستم ذخیره انرژی بیست ساله را ارائه می دهد.

در رتبه بندی های جهانی بین مطرح ترین برندهای تولید باتری غیر لیتیوم که مشخصا به قرن بیست و یک اختصاص دارند، کمپانی Vionx در جایگاه پنجم جهانی قرار گرفته است. این شرکت از منظر معماری مدولار شده و هم از منظر تولیدات گسترده، یکی شرکت های مهم آمریکایی معروف در دنیا است.

در حال حاضر فعالیت های اصلی شرکت Vionx بنابر گزارشات سایت رسمی این کمپانی، با لوگویی شبیه به حرف V و با نام LARGO CLEAN ENERGY عرضه می شود.

در این بخش ما به بررسی فعالیت ها و ایده های اساسی Vionx به عنوان یک شرکت مطرح در حوزه مواد غیر لیتیوم خواهیم پرداخت. همراه ما باشید.

کمپانی باتری Vionx و کارخانه

معرفی اجمالی کمپانی باتری Vionx

شرکت  Vionx Energy یک سیستم ذخیره انرژی طولانی مدت در مقیاس شبکه ایجاد کرده است که این سیستم دارای عمری بیش از 20 سال است. گواهینامه های مبتنی بر غیر قابل اشتعال بودن و ایمن بودن با عملکرد بالا و قابلیت حمل، از جمله خصیصه های این سیستم محسوب می شود.

بر اساس بررسی های بر آمده از سیستم مذکور، تخلیه طولانی مدت و منحصر به فرد تا 10 ساعت در تمام توان های نامی توسط فناوری جدید باتری از سوی این کمپانی، قابل فعال شدن است. به این معنا که با 3 برابر چگالی با توان بالا، امکان پردازش اختصاصی الکترولیت وانادیوم، قابلیت فعال شدن و کارایی بالایی را دارد.

در سیستم ارائه شده توسط کمپانی باتری Vionx به دلیل پایین بودن سرمایه و هزینه های عملیاتی و عمر محصول که بیش از 20 سال و بدون تخریب عملکرد در نظر گرفته شده است، کارایی بالایی وجود دارد. به طوری که می توان تنها در یک دوره تخیله بیش از 4 ساعت، هزینه ای کم و بی نظیر در ذخیره سازی را رقم زد.

خانواده محصولات Vionx به طور کلی از یک معماری مدولار مبتنی بر بلوک های 1 مگاواتی و انرژی 2 مگا واتی ساخته شده اند. در واقع چنین ساختاری به منظور مطابقت با استاندارهای قابل اطمینان طراحی شده است. جالب است که چنین موضوعی از سوی نهادهای آزمایشگاهی، طول عمری بیش از 40 سال را نشان می دهد، یعنی چیزی فراتر از ادعای اصلی کمپانی.

در حال حاضر، کمپانی باتری Vionx توانسته است دومین سیستم 6 ساعته خود را با حمایت از شبکه ملی در ماساچوست تاسیس کند. پیش بینی ها حاکی از این است که این شرکت به زودی با افزایش حجم تولید، خود را به شکل ویژه ای نشان خواهد داد. به طوری که حتی فرصت های فروش و ذخیره سازی توسط این کمپانی برای آینده نیز پیش بینی شده است.

کمپانی باتری Vionx و ارتش ایالات متحده

نگاهی جزئی تر به کمپانی Vionx

دستیابی به موفقیت در زمینه ایجاد سیستم های ذخیره سازی جریان وانادیوم، امری است که اکثر شرکت های غیر لیتیوم را در جهان مطرح کرده است. کمپانی باتری Vionx یا به طور کلی Vionx Energy که در بوستون امریکا مستقر است، توانسته است به بهترین شکل وارد اکوسیستم شرکت های تجاری باتری در زمینه وانادیوم شود.

طبق گزارشات وب سایت رسمی ویونکس:

باتری های سنتی وانادیوم ردوکس از طیف وسیعی از اجزا استفاده کرده اند که شامل مواردی چون مخازن انولیت، کاتولیت و یک پیل برقی در مرکز سیستم می شود.

اینکه چگونه این مایعات از طریق پیل جریان می یابند یا در جهت عکس عمل می کنند، موضوعی است که باید به دقت بررسی شود. در واقع این همان نقطه ای است که UTC به عنوان یک جریان متقابل خود را نشان می دهد.

بنابراین کمپانی باتری Vionx با کارآمدتر کردن بخش های جزیی مرتبط با وانادیوم توانسته است خود را به نحوی در دسته کمپانی های بزرگ قرار دهد. کاری که این کمپانی کرده است، نوعی یکپارچه سازی به منظور بالا بردن قدرت در اثر چگالی بالاست.

چنین افزایش توانی سبب شده است که باتری های وانادیوم در مقایسه با گزینه های قدیمی تر، از گزینه های بیشتری به منظور استفاده در باتری و شبکه در مدت طولانی، نقشی رقابتی از خود نشان دهند.

کمپانی باتری Vionx نسل باتری های جدید

انرژی جایگزین از منظر Vionx

بنابر گزارشات حاکی از وب سایت های مرتبط با فناوری وانادیوم:

کمپانی Vionx با استفاده از پیل های سوختی بزرگ، غشایی و مخصوص از نظر مونتاژ الکترود و مجموعه ای از الکترودهای کم هزینه با عمر طولانی، توانسته است پیشرفت چشمگیری در فناوری باتری نشان دهد.

در حقیقت بر خلاف باتری ها لیتیوم یون که با گذشت زمان دچار تخریب می شدند، سلول های قدرتی کمپانی باتری Vionx می تواند به عنوان یک ثبت اختراع با روندی جوان شده، تلقی شود.

خود کمپانی Vionx نیز مدعی است که فناوری آنها می تواند به عنوان یک عامل اصلی برای بهبود انعطاف پذیر شبکه ها و استقرار مدام نسل پایدار و تجدید پذیر در نظر گرفته شود.

جالب است بدانید که در رابطه با فناوری ارائه شده توسط Vionx، اطلاعاتی مبتنی بر همکاری با ارتش ایالات متحده وجود دارد. در واقع پروژه مرتبط با ماسوچست را باید یک پروژه همکاری با ارتش در سطح وسیع دانست. هدف از این پروژه سوای از مباحث نظامی، رسیدن به یک انرژی جایگزین است.

کمپانی باتری Vionx و انرژی جایگزین

در آخر…

اگر بخواهیم کمپانی باتری Vionx را به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های تولید وانادیوم بشناسیم، باید به ارتقایی که این شرکت در این نوع از باتری ایجاد کرده است، توجه کنیم.

در واقع کمپانی Vionx در قالب یک جریان جدید تخصصی توانسته است گزینه هایی را به فناوری وانادویم اضافه کند که تا پیش از آن وجود نداشت.

ایجاد ویژگی های جدید در باتری های غیر لیتیومی و همکاری با ارتش امریکا را نیز باید از جمله دستاوردهای Vionx دانست. در کل شرکت Vionx Energy را باید حاصل تلفیق فناوری های تثبیت شده و ارتقای آنان دانست.

این شرکت با پشتوانه همکاری نهادهای ملی، شبیه به شرکت های لیتیوم یون چینی است که آینده  این نوع از باتری را رقم زده اند. با این حساب شاید بتوان از Vinox به عنوان یک کمپانی ملی تولید باتری غیر لیتیوم یاد کرد که می تواند آینده را به خود اختصاص دهد.

منبع: vanadiumcorp.   linkedin  largocleanenergy

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا