معرفی کمپانی باتری Wanxiang

کمپانی باتری Wanxiang یکی از برترین کمپانی های تولید باتری های لیتیوم یون در جهان است. برخی معتقدند که در رتبه بندی جهانی در حق این کمپانی اجحاف هایی صورت گرفته است. اگر چه که چنین امری به هیچ وجه سبب نشده است این کمپانی از مسیر جهانی خود عقب بماند.

Wanxiang جایگاه دوازدهمین شرکت تولید باتری را به خود اختصاص داده است. این شرکت نیز همانند اکثر شرکت های لیتیومی، یک شرکت با اصالت چینی محسوب می شود که توانسته است جایگاهی بزرگ در کشورهای دیگر نیز کسب کند. در واقع در حال حاضر کمپانی Wanxiang یک کمپانی وسیع چند ملیتی شناخته می شود.

در این بخش ما قصد داریم به بررسی ماهیت کمپانی وان ژیانگ و بررسی تاریخ و روند فعالیت های آن بپردازیم. از آنجا که تمام تولیدات این شرکت تنها به صنعت باتری منحصر نمی شود، اطلاع درباره آن می تواند بسیار جالب باشد.

کمپانی باتری Wanxiang

معرفی مختصری از کمپانی باتری Wanxiang

در سال 1969، سلف گروه کمپانی Wanxiang تاسیس شد. این تاسیس با سرمایه گذاری به میزان 4 هزار یوان، توسط LU Guanqiu شکل گرفت. در واقع  این شخص یکی از موفق ترین افراد در حوزه کارخانه تعمیر ماشین آلات کشاورزی در Qiantang شناخته می شود.

با بهره گیری از نرخ رشد سالانه 25.89 درصدی، کمپانی Wanxiang رفته رفته به یک شرکت چند ملیتی مدرن با بیش از صد میلیارد یوان درآمد و بیش از ده میلیارد یوان سود تبدیل شد. همچنین شورای دولتی چین این شرکت را به عنوان گروه 120 شناخته است.

شرکت Wanxiang همچنین به عنوان تنها شرکت تولید کننده قطعات خودرو در بین 520 شرکت ملی در چین است. این کمپانی به عنوان یک شرکت همیشه سبز شناخته می شود. علاوه بر این به عنوان یکی از پیشگامان در روند بین المللی سازی شرکت های چینی در دسته 16 شرکت چینی در حال رقابت با بازار جهانی قرار دارد.

در واقع لازم است بدانید که شرکت وان ژیانگ به نمایندگی از یکی از شرکت های پیشرو در صنعت، تجارت اصلی خود را در زمینه تولید و فروش قطعات خودرو بنا نهاده است و در کنار این امر اقدام به تولیداتی دیگر می کند که آن را به نام کمپانی باتری Wanxiang نیز شناسانده است.

به شکل دقیق تر، سال 1998 سالی بود که شرکت وان ژیانگ با پا گذاشتن در صنعت انرژی، توانست چند میلیارد باتری تولید کند. این مجموع تولید در کنار باتری با وسیله نقیله، تولید انرژی گاز طبیعی و صنایع تولید انرژی باد سرمایه گذاری شده است.

در سال های اخیر می توان به شرکت هایی از جمله Karma Automotive و BMW اشاره کرد که در امریکا با کمپانی باتری های Wanxiang اقدام به همکاری کرده اند.

کمپانی باتری Wanxiang و معرفی اجمالی

کمپانی انرژی وان ژیانگ و توسعه جهانی

به سبب همکاری با کمپانی های آمریکایی و سایر کشورها، کمپانی باتری Wanxiang در حال حاضر در صدد تکمیل پروژه ای با نام Wanxiang Innovative Energy Fusion City است. این پروژه در مساحت 10 کیلومتر با هدف تبدیل شدن به یک شرکت انرژی جدید بین المللی و با فناوری پیشرفته در حال توسعه است.

گزاراشاتی وجود دارد که طی دهه های آینده، 200 میلیارد یوان سرمایه گذاری به منظور تولید اجزای جدید برای محصولات مرتبط با انرژی از جمله باتری ها، اتوبوس ها و وسایل نقلیه مسافری انجام خواهد شد.

علاوه بر این گروه وان ژیانگ به شکلی فعال در مسیر پرورش کشاورزی و تحقیق و توسعه بذر، ماهیگیری در اقیانوس و فرآوری عمیق محصولات دریایی در حال فعالیت است. به همین منظور 7 شرکت تابعه و حدود 400 هزار کشاورز در حال بهره مندی از کمپانی باتری Wanxiang هستند.

در ادامه به تشریح مختصری از دستاورهای تاریخی این کمپانی در دهه های رشد آن می پردازیم.

کمپانی باتری Wanxiang و صنعت خودرو

تاریخچه توسعه کمپانی Wanxiang

  • تاسیس در سال 1969 و شناخته شدن به عنوان یک کارخانه تعمیر ماشین آلات کشاورزی
  • بهره گیری از نیروی کار محلی، تجهیزات دست دوم، استراتژی های متنوع سازی، دستیابی به قدرت در بارار محلی، رسیدن به درآمد روزانه 10 هزار یوان و رسیدن به بالاترین درآمد سالانه در دهه 1970
  • پایه گذاری برای توسعه بازار داخلی، تلاش برای دستیابی به بازارهای بین المللی، بهینه سازی مدیریت داخلی و تمرکز روی امور روزمره شرکت، دستیابی به درآمد روزانه صد هزار یوان برای کمپانی باتری Wanxiang در دهه 1980
  • ایجاد استراتژی کلی در سیستم حسابداری، ساخت ماژول عملیاتی برای بازار بین المللی، استخدام نیرو در سراسر کشور، استخدام کارمندان خارجی در بازارهای خارجی، استفاده از امکانات برتر و فروش محصولات در بازار جهانی و رسیدن به درآمد روزانه یک میلیون یوان در دهه 1990
  • شناخته شدن به طور رسمی و رسیدن به شهرت در سال 2009 و رسیدن به درآمد روزانه 10 میلیون یوان به عنوان یک کمپانی قدرتمند در هزاره جدید

کمپانی باتری Wanxiang و باتری های لیتیوم

در پایان…

باید کمپانی باتری Wanxiang به عنوان یک شرکت نسبتا همه کاره در زمینه انرژی معرفی کرد. این شرکت علاوه بر تولید باتری های لیتیوم یون که جایگاه خوبی را به آن در جهان بخشیده است، به عنوان یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان لوازم خودرو شناخته می شود. پایبندی به تولیدات اولیه کارخانه Wanxiang در زمینه تعمیر ماشین آلات کشاورزی، به شکلی جهانی سبب شده است که این کمپانی در عرصه کشاورزی نیز مطرح شناخته شود.

در مجموع اگر بخواهیم کمپانی Wanxiang را در یک جمله معرفی کنیم، این کمپانی از جمله گروه های تولیدی محسوب می شود که توانسته به مرور زمان خود را به بهترین شکل در جهان معرفی کند. به طوری که هم در تولید باتری و هم در سایر تولیدات مرتبط با انرژی در رتبه بندی 15 شرکت برتر جهانی قرار دارد.

منبع: wanxiang

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا