هایپر لوپ چیست؟

هایپر لوپ شکل جدیدی از شیوه حمل و نقل زمینی محسوب می شود. این سیستم حمل و نقل در حال حاضر توسط تعداد زیادی از شرکت ها در حال توسعه است.

هایپرلوپ می تواند مسافران را با سرعتی بالغ بر 700 مایل در ساعت برابر با 1226 کیلومتر در ساعت جابجا کند. این سیستم در واقع یک غلاف شناور در داخل لوله های فشار کم غول پیکر است که در مسیر زمینی حرکت می کند.

طرفداران این سیستم حمل و نقل بر سرعت سریع و ارزان بودن هایپر لوپ باور دارند. همچنین معتقدند که ساخت این سیستم سبب راحتی و برداشته شدن فشارهای ترافیکی می شود.

برای این که در این بخش ببینیم دقیقا با چه تکنولوژی متفاوتی طرف هستید، همراه ما باشید.

تاریخچه هایپر لوپ

ایده استفاده از لوله های کم فشار یا خلا به عنوان بخشی از سیستم حمل و نقل، ریشه ای بسیاری قدیمی دارد. راه آهن پنوماتیک کریستال پالاس از فشار هوا برای هل دادن یک واگن به سمت سر بالایی در جنوب لندن در سال 1864 استفاده کرد.

مشابه سیستم راه آهن جنوب لندن، استفاده از لوله های پنوماتیک برای ارسال نامه و بسته ها بین ساختمان های اداری در اواخر قرن نوزدهم است. همچنین این مدل استفاده هنوز هم در برخی از سوپرمارکت ها و بانک ها برای جابجایی پول در طرفین دیده می شود.

یکی از پیشگامی های هایپر لوپ توسط رابرت گدار در اوایل قرن بیستم توسعه یافته است که بعد از آن ایده های مشابه اما بدون موفقیت زیادی ارائه شد.

 با وجود تمام شکست ها با نام ابتدایی vactrain، ایلان ماسک با مقاله Hyperloop Alpha خود را در آگوست 2013 به عنوان یک علاقمند به این موضوع معرفی کرد. پس از این معرفی، یک سیستم با نحوه عملکرد مدرن و با هزینه های متفاوت استارت زده شد.

هایپر لوپ آلفا چیست؟

ایلان ماسک در مقاله خود تحت عنوان هایپر لوپ آلفا، سرویسی را ارائه کرد که بین لس انجلس و سانفرانسیسکو اجرا می شود. این سیستم در واقع خدمات ارزان تر و سریع تر از یک اتصال راه آهن سریع السیر به حساب می آید. استدلال ماسک مبتنی بر موارد زیر است:

  • ایمنی بیشتر
  • سریع تر بودن
  • مقرون به صرفه بودن
  • ضد آب و هوا
  • سلف پاور بودن
  • ایجاد کمترین اختلال برای کسانی که در طول مسیر این خطوط زندگی می کنند.

ایلان ماسک مدعی است که هایپرلوپ می تواند پاسخی برای فاصله سفر بین شهرهای کمتر از 1500 کیلومتر یا 900 مایل باشد. او این سیستم را حتی فراتر از این موضوع، به عنوان سیستم سفر هوایی مافوق صوت معرفی کرده است.

لوله هایپر لوپ چگونه کار می کند؟

ایده اصلی هایپرلوپ مبنی بر تصورات ایلان ماسک این گونه است که غلاف ها یا کپسول های حاوی مسافر از طریق یک لوله یا در بالای زمین یا زیر زمین حرکت می کنند. به منظور کاهش اصطکاک، بیشتر حجم هوا توسط تیوب ها از لوله ها خارج می شود.

غلبه بر مقاومت هوا یکی از بزرگ ترین موارد استفاده از انرژی در مسافرت های پر سرعت به حساب می آید. هواپیماهای مسافربری برای عبور از هوای کم تراکم به ارتفاعات بالا می روند. برای ایجاد جلوه ای مشابه هواپیماها در سطح زمین، هایپرلوپ، کپسول ها را در لوله ای با فشار کاهش یافته محصور می کند و به طور قطاری اجازه می دهد تا واگن ها با سرعت هواپیما، در حالی که هنوز روی سطح زمین هستند، حرکت کنند.

در مدل ارائه شده توسط ایلان ماسک، فشار هوا در داخل لوله هایپر لوپ تقریبا برای یک ششم فشار جو بر مریخ است. در واقع این مقدار در حالت عملیاتی برابر با 100 پاسکال محاسبه شده است. این مقدار محاسبه شده باعث می شود که نیروی کشش هوا، 1000 برابر نسبت به شرایط سطح دریا کاهش یابد و معادل پروازی بالاتر از 150000 فوت برابر با 45 کیلومتر تخمین زده شود.

هایپر لوپ و ایستگاه

نحوه کار کپسول هایپر لوپ چگونه است؟

در مدل ارائه شده توسط ایلان ماسک، کپسول در بالای سطح لوله روی مجموعه ای از 28 اسکی های حامل وضعیت شناور قرار دارد. یک تفاوت عمده در این غلاف وجود دارد که این کپسول ها تا حد ممکن ساده و ارزان هستند اما در دیگر نسخه های هایپرلوپ به جای اسکی هوا، از جاذبه مغناطیسی استفاده می شود.

کپسول ها، سرعت اولیه خود را از یک موتور الکتریکی خطی خارجی به دست می آورند که آن ها را به سرعت مافوق صوت می رساند. سپس هر 70 مایل یا هر 110 کیلومتر تقویت می شود. در مدل ماسک هر کپسول می تواند 28 مسافر را حمل کند که در نمونه های دیگر برابر با 40 نفر در نظر گرفته شده است. البته که تعداد مسافران با چمدان هایشان در نظر گرفته شده است.

هایپر لوپ چگونه تامین انرژی می شود؟

کپسول ها یا غلاف ها سرعت خود را از یک موتور الکتریکی خطی دریافت می کنند. در واقع یک موتور القایی مانند موتور تسلا مدل S، برای تامین انرژی در نظر گرفته شده است.

بنا بر مدل ماسک، هایپر لوپ توسط صفحات خورشیدی که در بالای لوله های تامین شده است به این سیستم اجازه تولید انرژی بیشتر را می دهد. این موضوع در واقع به سلف پاور بودن هایپرلوپ آلفا اشاره دارد.

داخل غلاف هایپر لوپ

تفاوت هایپر لوپ با قطارهای سریع السیر در چیست؟

حامیان هایپرلوپ آن را به شکل قابل توجهی بهتر از راه آهن می دانند. این موضوع به کم هزینه بودن از نظر انرژی مربوط است. زیرا به نسبت سایر سیستم های حمل و نقل، نیازی به تامین برق به طور مداوم نیست.

در واقع در هایپر لوپ غلاف ها می توانند هر 30 ثانیه از مسیر دریافت انرژی خارج شوند و بدون نیاز به انرژی مسیر را طی کنند.

همچنین از لحاظ بالقوه هایپر لوپ دو تا سه برابر از راه آهن سریع السیر و ده برابر از سرویس خدمات ریلی معمولی سریع تر است.

فناوری حمل و نقل هایپرلوپ چیست؟

HTT یا Hyperloop Transport Technologies در سال 2013 تاسیس شد. این تیم دارای 800 مهندس است که در لس آنجس به عنوان مقر اصلی مستقر است.  شرکت HTT قصد دارد یک سیستم حمل و نقل ساخته شده روی سیستم شناور مغناطیسی منفعل را ایجاد کند. به گونه ای که قادر باشد کپسول های 30 متری با ظرفیت 28 الی 40 مسافر را با سرعت 1223 کیلومتر در ساعت به طور روزانه با ظرفیت 164000 مسافر در یک خط جابجا کند.

اولین پروژه تجاری HTT دارای 10 کیلومتر مسیر پیست در امارت متحده عربی اجرا می شود. برخی فناوری مربوط به HTT را در ارتباط با ایلان ماسک و برخی آن را رقیب اصلی ماسک معرفی کرده اند.

و در آخر…

سیستم حمل و نقل هایپرلوپ در حال حاضر یکی از سیستم های نوین حمل و نقل محسوب می شود. این سیستم تا بخش زیادی در مرحله های اولیه و پایه گذاری برای توسعه و اجرا قرار دارد. ایلان ماسک یکی از مدعیان ارائه هایپر لوپ است که حامیان آن باور دارند این سیستم می تواند با ده برابر سرعت قطار معمولی و سه برابر سیستم سریع السیر، مسافران را جابجا کند.

روش حمل و نقل بر پایه هایپرلوپ تنها منحصر به سرعت آن نمی شود، بلکه در نوع آلفای آن امکاناتی چون سلف پاور و در نتیجه ارزانی مصرف انرژی لحاظ شده است. خبرهای دقیق در رابطه با جهانی شدن این تکنولوژی وجود ندارد و در حال حاضر تنها در موارد کم مسافت در برخی از نقاط آزمایش یا استفاده می شود.

منبع: zdnet

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا